آتش گرفتن انبار خرما صفوی در کرمان خسارت زیادی به بار آورد!

اطلاعاتی در مورد خرما صفوی به زبان انگلیسی که از آن با فواید درخت خرما، صنایع و موارد استفاده از آن و همچنین مهمترین فواید میوه های درخت خرما آشنا می شویم. همه اینها و بیشتر را در اینجا در اطلاعات مربوط به درخت نخل به زبان انگلیسی خواهید یافت.

اطلاعاتی در مورد درخت خرما به زبان انگلیسی
درخت خرما یکی از مهم ترین و رایج ترین درختان منطقه عرب و در واقع در کل جهان به شمار می رود. درخت خرما فواید مهم و ضروری بسیاری دارد و این همان چیزی است که در اینجا از طریق اطلاعاتی درباره درخت نخل به زبان انگلیسی با آن آشنا خواهیم شد.

درخت نخل

درخت خرما یکی از بادوام ترین درختان تاریخ است و به عنوان یکی از معروف ترین و مهم ترین درختان کاشته شده در مناطق مختلف جهان که کاربردهای زیادی دارد و دارای طیف وسیعی از فواید است، جایگاه پیشرفته ای را به خود اختصاص داده است.

خرما صفوی

زیستگاه اصلی این نوع درختان ممکن است به شبه جزیره عرب یا به طور کلی خلیج عرب بازگردد. همچنین به طور گسترده در مصر، ایران و برخی از کشورهای مغرب زمین، به طور عمده تونس، مراکش و دیگر کشورها توزیع می شود.

نخل ها به نام های زیادی گفته می شود که بسته به مناطق مختلفی که در آن گسترش می یابد متفاوت است و به طور علمی Phoenix dactylifera نامیده می شود و در انگلیسی به آن خرما می گویند و انواع مختلفی از درختان خرما وجود دارد.

موارد استفاده از درختان خرما

در بسیاری از مصارف استفاده می شود، جایی که از چوب تنه آن در نجاری و ساخت و ساز استفاده می شود.

همچنین برای گرمایش در زمستان به عنوان هیزم برای سوخت و همچنین کود برای گیاهان و درختان استفاده می شود.

از چوب آن در ساخت مقوا و کاغذ استفاده می شود.

از گل های این درخت در تولید آب گرده استفاده می شود که در مصارف زیادی استفاده می شود و در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز از آن استفاده می شود.

برای مقاصد تزئینی در خیابان ها و باغ ها استفاده می شود و مناطق زمین را از نور خورشید سایه می اندازد.

فواید میوه های درخت خرما

فواید درخت خرما به جنبه های قبلی محدود نمی شود، بلکه میوه هایی با فواید شگفت انگیز به وجود می آورد که به آن خرما می گویند. این میوه ها به عنوان یک رژیم غذایی یکپارچه حاوی درصد بالایی از اکثر مواد مغذی، مواد معدنی و ویتامین ها هستند که بدن به طور روزانه به آن نیاز دارد تا بتواند فرآیندهای حیاتی خود را انجام دهد و بدن را با اندام های داخلی و خارجی خود که حاوی پروتئین است حفظ کند. و کلسیم به رشد و تقویت بدن کمک می کند و از کم خونی محافظت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.