استفاده از شکر سفید در کارخانه تولیدی کاغذ کرافت!!

شکر چیست؟ قند نوعی کربوهیدرات است. مانند سایر کربوهیدرات ها، قندها منبع انرژی برای بدن شما هستند. قندها می توانند به طور طبیعی در غذاها وجود داشته باشند یا به غذاها و نوشیدنی ها اضافه شوند.

قندهای طبیعی شامل لاکتوز در شیر، فروکتوز در میوه و عسل، گلوکز در میوه ها و سبزیجات و مالتوز در گندم و جو و شکر پنیر بجنورد می باشد.
قندهای افزوده نامی است که به قندهایی گفته می شود که توسط شخص یا سازنده غذا به غذا اضافه می شود.

قندها به دلایل زیادی توسط تولید کنندگان اضافه می شود.

از جمله برای شیرین تر کردن طعم غذا، افزایش عمر مفید یا بهبود ظاهر آن.

شکر سفید
از نظر شیمیایی تفاوتی بین شکر طبیعی و شکر افزوده وجود ندارد. قندهای طبیعی لزوماً سالم تر از قندهای افزوده نیستند. اما قندهای طبیعی در کنار مواد مغذی مفیدی مانند فیبر و ویتامین ها و مواد معدنی در غذاها بیشتر وجود دارد.

برخی از غذاها و نوشیدنی ها حاوی ترکیبی از قندهای طبیعی و قندهای افزوده هستند. به عنوان مثال، ماست حاوی لاکتوز است، قندی که به طور طبیعی در غذاهای لبنی وجود دارد، اما ممکن است حاوی شکری باشد که توسط سازنده برای شیرین کردن طعم اضافه شده است.

قند اضافه شده چه خطراتی برای سلامتی دارد؟
قندهای اضافه شده معمولاً در غذاهایی یافت می شوند که ویتامین و مواد معدنی کمی دارند و کیلوژول بالایی دارند. کیلوژول واحد اندازه گیری انرژی در غذا است.

مصرف غذاهای پرانرژی آسان است و می تواند گزینه های مغذی بیشتری را از رژیم غذایی شما حذف کند. آنها به عنوان “غذاهای اختیاری” شناخته می شوند زیرا برای برآوردن هیچ یک از نیازهای غذایی شما ضروری نیستند.

در مقابل، قندهایی که به طور طبیعی در سبزیجات، میوه‌های تازه و شیر وجود دارند معمولاً در کنار مواد مغذی مفیدی مانند فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی وجود دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.