استفاده از پارچه تریکو کیلویی برای زنان در عربستان ممنوع شد!!

پارچه تریکو کیلویی یک پارچه ای است که عمدتاً برای کالاهای خانگی استفاده می شود.

در حالی که کتان شبیه به پنبه است، به جای پیله‌هایی که در اطراف دانه‌های پنبه رشد می‌کنند، از الیاف ساقه‌های گیاه کتان ساخته می‌شود.
کتانی برای افرادی که در مناطقی با آب و هوای گرم و مرطوب زندگی می کنند ترجیح داده می شود.

برخلاف پنبه که رطوبت را برای مدتی حفظ می کند، کتانی به سرعت خشک می شود که به کاهش احتباس گرما در شرایط بسیار گرم کمک می کند.

تولید پارچه کتان به زمان و منابع بسیار بیشتری نسبت به تولید پارچه نخی نیاز دارد. با این حال، با اختراع پنبه پاک کن، پارچه کتان به طور پیوسته محبوبیت خود را از دست داد.

اما برخی از خواص مطلوب کتان مانع از پایان تولید جهانی آن شد. برخی از کشورها مانند چین همچنان به تولید کتان ادامه می دهند. مفید است که بگوییم کتان یک پارچه طبیعی است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد پارچه های طبیعی، از جمله کتانی: مقاله ما را در مورد انواع پارچه طبیعی بخوانید…

تاریخچه پارچه کتان
اگرچه شواهد کمی برای دوران ماقبل تاریخ وجود دارد، به نظر می رسد مردمان نوسنگی در اروپا تا 36000 سال پیش محصولات کتانی تولید می کردند.

پارچه تریکو کیلویی

به این ترتیب، کتان یکی از طولانی‌ترین منسوجات تولید شده است و تاریخچه آن حتی بیشتر از اولین شواهد کشف‌شده توسط باستان‌شناسی مدرن است.

شواهد تاریخی بعدی استفاده از کتان از اقامتگاه های باستانی ساخته شده در سوئیس در حدود 10000 سال پیش است و به گفته باستان شناسان، کتان برای اولین بار در بین النهرین باستان پردازش شده است.

در حالی که استفاده از کتان برای لباس عمدتاً برای طبقه حاکم در بین النهرین محفوظ بود، استفاده از کتان در مصر باستان بسیار رایج شد.
به دلیل آب و هوای مصر، طراحی لباس هایی ضروری بود که در برابر اشعه های خورشید مقاومت می کرد و اجازه می داد عرق به سرعت خنک شود.

از آنجایی که کتان به طور طبیعی سفید است، این پارچه یک انتخاب ایده آل بود.

نفوذپذیری هوا و حفظ رطوبت آن به سرعت آن را به محبوب ترین و با ارزش ترین منسوجات در مصر تبدیل کرد. از این پارچه در فعالیت های مومیایی نیز استفاده می شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.