با صابون ضد لک دکتر بیز به راحتی برای خود ماسک گیاهی درست کنید!

روغن های جامد (روغن نارگیل و پالم) و صابون ضد لک دکتر بیز را ذوب کرده و به روغن های مایع اضافه می کنیم و می گذاریم تا در دمای 27 درجه سانتی گراد خنک شوند.

2- هیدروکسید سدیم را در آب در مکانی با تهویه مناسب حل کرده و برای اطمینان از انحلال کامل آن را به خوبی هم زده و تا دمای 27 درجه سانتیگراد خنک می کنند.

3- وقتی دو محیط به دمای لازم رسید، قلیا را به آرامی با هم زدن روی روغن ها ریخته و یا با قاشق های چوبی بزرگ یا همزن برقی به خوب هم زدن ادامه می دهیم.

نکته: برای کاهش حباب های هوای حاصل از ریختن قلیایی روی روغن ها می توان مایع قلیایی را مانند تصویر (4) روی پایه همزن برقی ریخت.

3- استنباط می‌کنیم که روغن‌ها وقتی به مرحله باقی گذاشتن اثر می‌رسیم صابونی می‌شوند که بعد از بلند کردن قاشق یا خفاش روی سطح مخلوط می‌ماند (مانند تصویر 5).

4- در این مرحله می‌توان رنگ‌ها، عطرها، اسانس‌ها، گیاهان دارویی و تمام افزودنی‌هایی که صابون را متمایز می‌کند و خواص درمانی، بهداشتی و آرایشی آن را غنی می‌کند، اضافه کرد. نیز در این مرحله اضافه می شوند (مانند تصاویر 6 و 7).

صابون ضد لک دکتر بیز

صنعت صابون سرد

5- افزودن اسانس های استخراج شده از گیاهان گیاهی مستلزم آگاهی و آگاهی از فواید و خواص روغن ها و اهمیت آنهاست، زیرا ممکن است برخی از آنها مورد سوء استفاده قرار گرفته و منجر به آسیب های پوستی شود (عکس 8).

6- یا می توانیم اسانس های مصنوعی شرکت های تخصصی که خاصیت قلیایی صابون و دمای بالای صابونی شدن را دارند اضافه کنیم.

7- برای اطمینان از بالاترین درجه اختلاط باید از هم زدن خوب اطمینان حاصل شود.

8- با ریختن صابون در قالب های مخصوص یا جعبه های مقوایی بعد از آستر شدن با لایه پلاستیکی یا کاغذ انجماد (عکس 11 و 12) و یا استفاده از قالب های چوبی روکش شده با کاغذ انجمادی (عکس 13) شروع می کنیم. یا آن را در قالب های سیلیکونی این صنعت بریزید (عکس 14).

صابون سازی سرد 7-12

9- در نهایت می توان با سبزی خشک یا با اجرای اشکال زیبایی به رنگ های میکای حل شده در روغن بادام، سطح صابون را زیبا کرد (عکس 15).

10- قالب را با مقوا و چوب و در نهایت با روکش ضخیم می پوشانند تا از گرم بودن قالب اطمینان حاصل شود (عکس 18).

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.