خوردن پسته خشک خام با گوشت گاو موجب مسمومیت می شود

اگر به پسته خشک خام حساسیت دارید، باید فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. آب زیاد بنوشید. این به دفع آلرژن از سیستم شما کمک می کند. یا یک آنتی هیستامین برای کمک به کاهش تورم و خارش مصرف کنید در صورت بروز علائم حاد، باید از تزریق اپی نفرین استفاده کنید.

بهترین راه برای تعیین آلرژی انجام تست های آلرژی است. اگر به پسته حساسیت دارید، باید حساسیت خود را مدیریت کنید. پزشک ممکن است برای کمک به کنترل علائم و به حداقل رساندن شدت واکنش‌ها، دارویی تجویز کند.

برای کمک به تشخیص حساسیت به پسته، پزشک ممکن است آزمایش‌های زیر را انجام دهد:

تست پوستی معمولی ترین روش برای شناسایی آلرژی های غذایی است در این آزمایش مقدار کمی از ماده مشکوک روی پوست شما خار می کند. پس شما هستید؛ برای علائم پاسخ آلرژیک بررسی می شود یک آزمایش مثبت نشان می دهد که شما قبلاً به پسته حساسیت دارید.

یا هر علامتی در گذشته اما منفی بودن تست به این معنی نیست که شما به پسته حساسیت ندارید شاید آلرژی شما هنوز تحریک نشده باشد یا در این مرحله ناشناخته باشد.


آزمایش خون همچنین حساسیت های غذایی را تعیین می کند، زیرا شامل ارزیابی سطح آنتی بادی ها در جریان خون شما است که نشان دهنده واکنش ایمنی به یک آلرژن خاص است.

آزمایش خون می تواند تشخیص دهد که آیا فرد دارای آنتی بادی علیه پروتئین های خاصی است که در مغز پسته وجود دارد یا خیر.

به رژیم غذایی حذفی، چالش حذف نیز گفته می شود در طی این روش، شما ماده آلرژی زا را از رژیم غذایی خود حذف کرده و هرگونه تغییر در علائم را در طول زمان کنترل خواهید کرد.

اگر علائم پس از معرفی مجدد آنها به رژیم غذایی بدتر شد، یا اگر اینطور نشد، هرگز عود می کند. وجود آلرژی احتمالا تنها با چالش حذف تایید می شود. با این حال، آزمایشات اضافی هنوز باید انجام شود. قبل از اینکه فرض کنید هیچ ارتباطی بین آنچه می خورید و احساس شما وجود ندارد، بر اساس مورد به مورد!

علائم آلرژی به مغز پسته ممکن است شامل کهیر، مشکلات تنفسی و آنافیلاکسی باشد. علائم می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد و در برخی موارد می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

شایع ترین علامت خارش یا تورم لب ها، دهان یا گلو است علائم دیگر می تواند شامل خس خس سینه، حالت تهوع، استفراغ و اسهال باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.