نوعی ظروف یکبار مصرف گیاهی آملون که قابلیت چند بار استفاده کردن را دارد!

دانشمندان یک بسته ماست 20 ساله و یک کیسه زباله قدیمی مشابه را در اعماق دریا پیدا کردند – که هر دو با وجود چندین دهه در زیر آب جدید بودند.

استفان کراوز، زیست شیمیدان از مرکز تحقیقات اقیانوسی Geomar Helmholtz در شهر بندری کیل در شمال آلمان، می گوید:

«مشخص شد که نه ظروف یکبار مصرف گیاهی آملون و نه کارتن کشک هیچ نشانه ای از تجزیه و یا حتی تجزیه به اجزای آن را نشان نمی دهد.

این کشف که تیمی به سرپرستی کراوز در مجله Scientific Reports گزارش کرد، برای اولین بار ایده خوبی از سرنوشت پلاستیک در کف دریا ارائه می دهد.

تا به امروز تقریباً هیچ داده بلندمدتی در مورد تجزیه زباله های پلاستیکی در کف دریا در اعماق بیش از 4000 متر وجود ندارد، زیرا پلاستیک یافت شده به ندرت دارای قدمت است.

در مورد سطل ماست و کیسه زباله، سرندیپیتی به محققان آلمانی کمک کرد تا آن دوره را مشخص کنند، و بقیه کار کارآگاهی بود: کیسه زباله حاوی یک قوطی کوکاکولا بود – یک نسخه ویژه دیویس کاپ در سال 1988.

ظروف یکبار مصرف گیاهی آملون

قوطی ماست ساخته شده توسط یک شرکت آلمانی نشان داد که یک کد پستی پنج رقمی تنها از سال 1990 در دسترس بوده است. علاوه بر این، سازنده در سال 1999 فروخته شد و نام تجاری ناپدید شد.

محققان آلمانی احتمالاً بین سال‌های 1989 و 1996، زمانی که در حال بررسی آثار تجزیه احتمالی گلوله‌های منگنز در منطقه 800 کیلومتری سواحل پرو بودند، زباله‌ها را رها کردند.

وقتی در سال 2015 دوباره از این سایت بازدید شد، دانشمندان زباله های پلاستیکی را پیدا کردند. یک ربات اعماق دریا در شرق اقیانوس آرام بخش هایی را از دریا صید می کند.

هنگام تجزیه و تحلیل پلاستیک، دانشمندان همچنین متوجه شدند که جامعه میکروبی متفاوتی بر روی بسته بندی به جای کف اقیانوس مستقر شده است.

همه انواع این میکروب‌ها در اعماق اقیانوس وجود دارد، اما به نظر می‌رسد تجمع‌های بزرگ پلاستیک می‌تواند باعث تغییر نسبت گونه‌هایی شود که در آنجا غالب هستند.»

این بدان معناست که زباله های پلاستیکی در کف دریا می توانند فضاهای زندگی مصنوعی جدیدی ایجاد کنند و در نتیجه عملکرد اکوسیستم را به خطر بیندازند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.