نوعی گیاهان دارویی کوهی ایلام که اصلا فاسد نمی شوند

درختان و گیاهان می توانند برای رهایی از بیماری هایی که در بدن ما اتفاق می افتد به ما کمک کنند.

به همین دلیل است که انسان از قدیم الایام از انواع گیاهان دارویی کوهی ایلام برای در امان ماندن خود از بیماری ها استفاده می کرده است. همزمان با توسعه تمدن بشری، این علم نیز پیشرفت کرد.

به همین دلیل است که تمام جوامع پیشرفته باستانی سنت قوی در استفاده از گیاهان دارویی داشته اند، در حال حاضر کمتر کسی پیدا می شود که هرگز آسپرین مصرف نکرده باشد و تعداد زیادی از ما چنین افرادی را می توان در اطراف شما یافت که به طور منظم آسپرین مصرف می کنند.

آسپرین برای آنها بخشی از زندگی است. اما تعداد کمی از مردم می دانند که درختی به نام Botax Salais نقش بسیار مهمی در کشف این دارو داشته است.

حتی در حدود 400 سال قبل از میلاد، مردم روم و یونان (یونان) از این واقعیت آگاه بودند که پوست این درخت دارای چنان خواصی است که درد را از بین می برد، تب را کاهش می دهد. در قرن نوزدهم، می توان ماده شیمیایی را شناسایی کرد که به دلیل آن پوست آن درخت آن کیفیت را داشت.

گیاهان دارویی

آن ماده شیمیایی «سالیسین» نام داشت. بعدها اختراع آسپرین به دلیل همین ماده شیمیایی ممکن شد. به هر حال، اکنون آسپرین به روش شیمیایی تولید می شود.

به طور مشابه، تاریخچه ماده شیمیایی به نام “مورفین” نیز بسیار جالب است. حتی در قرن نهم، از تریاک برای پایان دادن به درد و ایجاد بیهوشی استفاده می شد. در اوایل قرن نوزدهم، ماده شیمیایی که به گیاه تریاک این خواص را می داد، شناسایی شد.

نام این ماده “مورفین” است. حتی امروزه نیز از مرفین در علم پزشکی استفاده می شود. در حالت درد زیاد، به همین ترتیب «سینچونا» (کینین) که در زبان علمی به cinchona cahisaya معروف است، تاریخچه آن نیز بسیار جالب است.

در قرن هفدهم مشخص شد که استفاده از پوست این درخت می تواند بیماری های خطرناکی مانند مالاریا را درمان کند.

در قرن نوزدهم، این ماده شیمیایی قابل شناسایی بود که به دلیل وجود آن مالاریا از بین رفت. این ماده شیمیایی نام کینین را گرفت.

امروزه نیز این ماده شیمیایی و سایر مواد شیمیایی ساخته شده از آن در سراسر جهان برای درمان مالاریا استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.