کاربرد های بادام سنگی خام در انواع غذا ها به چه صورت می باشد

بسیاری از مردم همچنین بادام سنگی خام را به عنوان مواد تشکیل دهنده در سالاد، کاسرول و سایر غذاها اضافه می کنند. می توانید بادام را بدون کیسه، ترجیحاً با معده خالی بخورید تا افزایش یابد. همچنین می توانید آنها را یک شب در آب خیس کنید و صبح روز بعد بخورید.

چگونه بادام را بخوریم؟

بادام را می توان به روش های مختلفی مصرف کرد، از جمله:

نوشیدن شیر بادام یک نوشیدنی خوشمزه است که جایگزین شیر گاو است
پر کردن ماست یا بلغور جو دوسر با این آجیل های سالم به آن ها ترد می کند!
آنها را به کره بادام خوشمزه تبدیل کنید، نمک اضافه کنید و آنها را بپزید تا جایگزینی برای غذاهای ناسالم شوند
آنها را در شیک های پروتئینی یا سبزیجات خود بگنجانید
سالاد را با این آجیل پر کنید
بادام له شده نیز یک تزیین فوق العاده برای تعدادی از غذاهاست
آنها را روی پیتزای خود بپاشیدتغذیه بادام
بادام یک آجیل بسیار مغذی است. با توجه به پایگاه داده مواد مغذی USDA [4]، این یک منبع غنی از انرژی، فیبر، پروتئین و تعدادی از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری است.

بادام سنگی خام

به عنوان ویتامین های B، پتاسیم، منیزیم و روی. در مقایسه با سایر آجیل ها، بادام یکی از غنی ترین مواد مغذی و اجزای مفید است.

کالری: در یک فنجان بادام 529 کالری وجود دارد – تقریباً 25٪ از کالری دریافتی روزانه – به همین دلیل است که ما لزوماً خوردن این مقدار را در یک وعده توصیه نمی کنیم! با این حال، به بیان ساده تر، حدود 130 کالری در یک اونس بادام وجود دارد که تقریباً برابر با 23 بادام است. یک وعده می تواند به افزایش سطح چربی تک غیراشباع (سالم) شما کمک کند و همچنین حاوی مقادیر زیادی مواد معدنی عالی است!
کربوهیدرات ها: تنها 5 گرم کربوهیدرات در یک فنجان بادام وجود دارد که نشان دهنده تنها 2 درصد از نیاز روزانه پیشنهادی شما به کربوهیدرات است. بسیاری از مردم این را یک چیز خوب می دانند، زیرا رژیم های کم کربوهیدرات در حال حاضر بسیار محبوب هستند. آنها این فرصت را به افراد می دهند که بدون افزودن کربوهیدرات های خالی زیاد، مصرف مواد معدنی و چربی خود را افزایش دهند. این باعث می شود که آنها یک غذای عالی برای خوردن در حین حرکت یا بین وعده های غذایی باشند!
چربی ها و پروتئین ها: یک فنجان بادام تقریباً 30 گرم پروتئین و 71 گرم چربی دارد. بادام حاوی سطح بالایی از چربی است. با این حال، بیش از 50 درصد از این چربی ها به شکل چربی های تک غیراشباع هستند که برای سلامت قلب مفید هستند و برای عملکرد اندام ضروری هستند. با این حال، آنها همچنین حاوی چربی های بد هستند، بنابراین مهم است که در مصرف آن زیاده روی نکنید. یک یا دو مشت در یک زمان یک انتخاب عالی است، و به شما کمک می کند!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.