کاشی و سرامیک آشپزخانه و سرویس بهداشتی

کاشی و سرامیک به طور گسترده در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود. کاشی و سرامیک را می توان در مکان های بیرونی یا داخلی مانند کف، دیوار اتاق، کف حیاط، راه پله، درب، استخر و … استفاده کرد. کاشی و سرامیک انواع بسیار زیادی دارد، اما در وهله اول می توان آنها را به دو دسته کلی تقسیم کرد. ، کاشی و سرامیک چینی و کاشی و سرامیک غیر چینی. هر دوی آنها واقعاً در ساخت و ساز رایج هستند، اما باید با توجه به ویژگی هایشان انتخاب شوند.انتخاب بهترین کاشی و سرامیک برای کفپوش با کیفیت خوب برای افراد غیر ماهر تصمیم سختی است. مصرف کنندگان نیازها و شرایط متعددی دارند. در وهله اول، ما نمی‌توانیم نوع خاصی از کاشی‌های سرامیکی را برای همه موقعیت‌ها اصلاح کنیم، اما می‌خواهیم توصیه‌هایی به شما ارائه دهیم که در مورد انتخاب کاشی و سرامیک آشپزخانه به شما کمک می‌کند. این روزها کاشی و سرامیک در خواص و مدل های مختلف یافت می شود. کاشی های سرامیکی به طور منظم در طول فرآیند طراحی انتخاب می شوند. محل دقیقی که قرار است کفپوش شود باید پاکسازی شود. میزان نور، رطوبت، دما، رنگ های به کار رفته در فضا و … از عوامل موثر در فرآیند انتخاب هستند.

کاشی و سرامیک آشپزخانه و سرویس بهداشتی

کاشی و سرامیک آشپزخانه

کاشی و سرامیک آشپزخانه معمولاً از چندین ماده برای لایه تکمیلی کف آشپزخانه استفاده می شود. برای کفپوش آشپزخانه از کاشی و سرامیک، سنگ های طبیعی، پارکت و مواد دیگر استفاده می شود. برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید باید از تفاوت ها و کاربردهای آنها آگاه باشید. مزایا و معایب کاشی و سرامیک آن ها را برای کفپوش در تمامی مکان ها و اتاق ها مناسب می کند. اما مکانی مانند آشپزخانه با توجه به شرایطش نیاز به کاشی های مخصوص دارد. آشپزخانه بیشتر مرطوب است، بنابراین کاشی ها باید در برابر آب مقاوم باشند و لیز بخورند. به عبارت دیگر باید ضد آب و ضد لغزش باشند.

کاشی و سرامیک در اندازه های مختلف مانند 500×500، 50×50 یا 900×900 موجود است. مطمئناً هر کدام برای استفاده خاصی مناسب هستند. بهتر است از کاشی های بزرگ به عنوان کاشی و سرامیک کف در مکان های بزرگ مانند اتاق های بزرگ، سالن ها، لابی ها و همچنین کاشی های سرامیک سایز کوچک در مکان های کوچک مانند حمام یا اتاق های کوچک استفاده شود. در حیاط یا گاراژ هم می توان از کاشی و سرامیک کوچک و بزرگ استفاده کرد. با توجه به سلیقه مصرف کننده، می توان چندین مدل را با استفاده از اندازه های مختلف کاشی و سرامیک به طور همزمان اجرا کرد.

کاشی و سرامیک رایج ترین متریالی است که برای کف آشپزخانه و حتی دیوارها استفاده می شود. دلیل اصلی محبوبیت آنها مقاومت آنها در برابر آب، نقطه و لغزش است. همچنین، این کاشی‌های سرامیکی واقعا بادوام هستند که باعث می‌شود دوام کاشی و سرامیک چینی بیشتر از کاشی‌های سرامیک غیر چینی باشد. آشپزخانه اغلب نامرتب است که آن را کثیف می کند. کاشی و سرامیک را می توان به راحتی با شستشو تمیز کرد. لازم به ذکر است برخی از افراد کفپوش های چوبی مانند پارکت و لمینت را به دلیل رنگ تیره آن ترجیح می دهند. رنگ های تیره گرد و غبار را می پوشاند. اما در واقع به دلیل بافت چوب این گرد و غبار به داخل آن نفوذ کرده و آن را نامرئی می کند. اما کاشی و سرامیک هیچ روزنه ای ندارد که تمیز کردن آن را آسان می کند.

در فضاهای پرتردد مانند خانه هایی که تعدادی از افراد به طور همزمان در آن زندگی می کنند، احتمال کثیفی زیاد است. در این صورت اهمیت قابل شستشو بودن خود را نشان می دهد. لکه ها را می توان به راحتی پاک کرد یا با آب شستشو داد. سایر موادی که از چوب یا سنگ های طبیعی به دست می آیند طیف رنگی ثابتی دارند که انتخاب شما را محدود می کند. با توجه به طیف رنگ کاشی و سرامیک، می توانید برای هر فضا کاشی های سرامیکی تیره یا روشن داشته باشید. رنگ های روشن به شما کمک می کنند تا فضا را شفاف تر و دلپذیرتر کنید. انتخاب رنگ ها به سلیقه شخصی شما بستگی دارد، اما مطمئناً در کاشی و سرامیک دامنه وسیعی به مصرف کنندگان می دهد.

کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی آشپزخانه و حمام مرطوب ترین فضاهای خانه هستند. همین موضوع انتخاب کاشی و سرامیک برای کف یا دیوار این مکان ها را به نوعی تصمیم سخت و حیاتی تبدیل کرد. کاشی و سرامیک در اندازه ها و مدل های مختلف موجود است. همچنین به شکل های مختلفی مانند مربع، مستطیل، زوایای شش گوش و … ساخته می شوند. همچنین در جاهایی مانند آشپزخانه، گرمای زیادی به دلیل فر وجود دارد. کاشی های سرامیکی می توانند این گرما را تحمل کنند و نسوز هستند. برخی از مواد ضد فایل هستند اما پس از مدتی به دلیل حرارت مداوم شروع به تغییر شکل می کنند، اما کاشی های سرامیکی می توانند مقدار زیادی گرما را بدون تغییر شکل یا تغییر رنگ تحمل کنند.

برخی از مواد تحت تأثیر نور خورشید قرار می گیرند و رنگ خود را تغییر می دهند. در وهله اول، ممکن است فکر کنید که در مکان های داخلی مهم نیست، اما حتی مکان های داخلی نیز می توانند تحت تاثیر نور خورشید یا نورهای مصنوعی قرار گیرند. یکی دیگر از نقاط قوت کاشی و سرامیک بهداشتی بودن آن است. در مکانی مانند حمام، بهداشت باید رعایت شود. با توجه به مقاومت کاشی و سرامیک در برابر آب و آلودگی. می توان گفت کاشی و سرامیک مناسب ترین متریال برای استفاده در سرویس های بهداشتی است.

حمام معمولا کوچکترین و مرطوب ترین مکان در خانه است. قطعا برای افزایش کیفیت کاشی و سرامیک با طراحی کف باید مسائل بصری و سازه ای در نظر گرفته شود. برای داشتن فضایی روشن، شاد و دلپذیر باید آن را با کاشی و سرامیک مناسب و استاندارد تزئین کنید. اندازه، طرح و رنگ عواملی هستند که باید در هنگام انتخاب در فضاهای کوچک به آنها توجه کنید. این موارد واقعا در زیبایی بصری و هارمونی نهایی موثر هستند. استفاده از کاشی های بزرگ در یک مکان کوچک مانند حمام، فضا را کوچکتر نشان می دهد. مطمئناً کاشی‌های سرامیکی بزرگ به شما کمک می‌کنند تا فضایی دلپذیر و شاد داشته باشید. همچنین استفاده از کاشی و سرامیک طرح دار در فضاهای کوچک نتیجه ای مشابه کاشی های بزرگ دارد.

بهترین اندازه کاشی برای کفپوش حمام 30×60 و 30×90 است. می توانید از یک سایز استفاده کنید یا آنها را با هم مخلوط کنید و کف را طراحی کنید. بستگی به کل دکوراسیون خانه شما دارد. به عنوان مثال، می توانید با استفاده از کاشی های 30×60 و 30×90 یک الگو درست کنید. به طور کلی، هنگام انتخاب کاشی باید تعادل بین عملکرد و زیبایی را حفظ کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.