کود ارگانیک ویتامینه گیاهان درد مفاصل را از بین می برد!

کود ارگانیک ویتامینه گیاهان به معنای افزودن مواد آلی به زمین یا افزایش محتوای آن است که این ماده آلی پس از تجزیه کامل به خاک و مواد غذایی موجود در آن به شکلی مناسب برای جذب توسط ریشه درختان داده می شود و علاوه بر تاثیر آن در بهبود بهبود می یابد. خواص فیزیکی و شیمیایی خاک مواد آلی معمولاً محصول تجزیه موجودات است گیاهان زنده، حیوانات یا مخلوطی از این دو.

منبع مواد آلی:
مواد آلی به کلیه مواد گیاهی و جانوری گفته می شود که بدون توجه به مراحل تجزیه ای که به آن رسیده است از خاکی که به آن اضافه می شود منشأ می گیرد و شامل بدن حیوانات مختلف، حشرات، فضولات آنها و میکروارگانیسم های موجود در خاک می شود. مهمترین منابع مواد آلی در خاک را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:
1- بقایای گیاهی برگ، ساقه و ریشه
2- بقایای میکروارگانیسم ها و میکروارگانیسم ها
3- کود آلی شهرداری
4- کود آلی صنعتی (ضایعات زراعی و زباله شهری)
5- کود سبز
6- ضایعات و فاضلاب کشتارگاهی

تجزیه مواد آلی:
شرط اساسی برای تجزیه مواد آلی در خاک، در دسترس بودن تعداد کافی میکروارگانیسم و ​​فراهم بودن شرایط مناسب برای رشد و فعالیت این موجودات قبل از ریشه گیاه است.

اهمیت کودهای آلی چیست؟؟؟
کودهای آلی برای دستیابی به اهداف زیر به گیاهان و ارکیده ها اضافه می شوند:
1- بهبود خواص خاک با از بین بردن ذرات خاک به ویژه ذرات سنگین و بهبود هوادهی آن به نحوی که هوا و آب در آن نفوذ کند.
2- افزایش توانایی خاک در نگهداری آب به ویژه زمین های شنی.
3- افزایش حاصلخیزی خاک و افزایش ظرفیت کاتیونی آن.
4- افزایش درصد عناصر غذایی مختلف در خاک وقتی تجزیه مواد آلی کامل شد، عناصر (نیتروژن، فسفر، پتاسیم و برخی عناصر ریز) افزایش می یابد.
5- وقتی مواد آلی تجزیه می شود اسیدهای آلی و دی اکسید کربن زیادی تولید می کند که در محلول زمین حل می شود و تشکیل اسید کربنیک می دهد که این اسیدها باعث حل شدن مواد مغذی موجود در خاک به ویژه (فسفر، آهن، روی، منگنز و… و مس) و قابلیت جذب آن توسط ریشه درختان را بیشتر می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.